FDM Baskı termoplastik malzeme kullanılarak 3 boyutlu parça üretimine imkan veren hızlı ve ekonomik 3D Baskı yöntemidir.

3Dartarge'ye STL modelinizi seçerek FDM Baskı için anında fiyat alabilir, hemen iletişime geçebilirsiniz.


ÜRETİM STANDARTLARIMIZ

3Dartarge olarak standartlara önem veriyoruz. Ağımızda bulunan tüm üretim partnerleri bu standartlara göre üretim yapmaktadırlar.


Model boyutlarının % ± 0.5, alt tolerans sınırı: ± 0.4 mm. ( Küçük boyutlar için ± 0.4 mm büyük boyutlar için ise %± 0.5 değerleri dikkate alınmalıdır.Üretim sonrası destek malzemesi sökülür, parça tamamen temizlenir.Aksi belirtilmedikçe sisteme yüklenen parçalar %20 - 40 aralığında doluluk ile üretilmektedir.)

FDM NEDİR?

FDM (Fused Deposition Modeling) teknolojisi, eriyebilen bir plastik malzemenin sıcak başlık yardımıyla katman katman ve üst üste ekleme şeklinde ki bir 3D yazıcı üretim tekniğidir. Kullanılan malzemeler polimerdir ve formu filament yani bir tele benzer formadır.

FDM, dünya üzerinde en çok kullanılan 3D yazıcı teknolojisidir. İnsanların 3D yazıcı teknolojisi ile tanışmasını FDM teknolojisi sağlamıştır.

FDM teknolojisinde üretim yapmak için bazı tasarım sınırlandırmaları mevcuttur. Bu sınırlandırmalara tasarımcıların ve kullanıcıların dikkat etmesi gerekmektedir. FDM diğer adıya FFF(Fused Filament Fabrication) olarakta adlandırılmaktadır.

3DARTARGE’DE FDM ÜRETİMİNİN AVANTAJLARI

3Dartarge’nin hızlı fiyatlandırma motoru, geniş üretim ağı ve kalite standartları sayesinde, FDM ile üretilen parçalarınızı hızlı ve kaliteli biçimde üretebilirsiniz.