PLA

Yüksek sertlik, iyi detay, uygun fiyatlı. PLA, düşük maliyetli, işlevsel olmayan prototipleme için geri dönüştürülebilir bir termoplastiktir. ABS’den daha fazla ayrıntı verir ancak daha kırılgandır. Yüksek sıcaklıklar için uygun değildir.

Teknoloji: Fdm


ABS

Emtia plastiği PLA’ya göre geliştirilmiş mekanik ve termal özellikler. ABS, PLA’dan daha iyi ancak daha az tanımlanmış detaylara sahip. İyi mekanik özelliklere ve mükemmel darbe dayanımına sahip ortak bir termoplastiktir.

Teknoloji: Fdm


ABS+

ABS’e göre sertliği geliştirilmiş termoplastik. ABS’in karşılayamadığı daha sert uygulamalar için tercih edilebilir.

Teknoloji: Fdm


TPU

Kauçuk benzeri malzeme, tüpler, saplar ve contalar için uygundur. TPU, düşük sertliğine sahip bir termoplastik elastiktir. Kolayca bükülebilen ve sıkıştırılabilen kauçuk benzeri bir his verir.

Teknoloji: Fdm


PETG

Darbe dayanımı ve esnekliği yüksek mekanik parçalar için uygundur. PETG, yüksek darbe direnci ve mükemmel kimyasal ve nem direnci ile PLA’ya göre geliştirilmiş özelliklere sahip bir termoplastiktir. PETG sterilize edilebilir.

Teknoloji: Fdm


NAYLON

Naylon, yüksek darbe ve aşınma direnci sunan sert ve yarı esnek bir malzemedir. Dayanıklı parçaların yazdırılması için ideal bir seçimdir. Sağlam, kısmen esnektir ve iyi aşınma direncine sahiptir.

Teknoloji: Fdm


ASA

UV stabilitesi ve yüksek kimyasal dayanım, dış mekan uygulamaları için tercih edilen malzeme. ASA, ABS’ye benzer özelliklere sahip, ancak gelişmiş termal, kimyasal ve hava koşullarına dayanıklı olan bir termoplastiktir. Dış mekan uygulamaları için mükemmeldir.

Teknoloji: Fdm


PC

Yüksek hassasiyet, dayanıklılık ve yüksek mukavemetli endüstriyel termoplastik. PC (polikarbonat) otomotiv, havacılık, tıbbi ve diğer birçok uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır. PC, işlevsel testlere dayanabilen güçlü parçalar oluşturarak doğruluk, dayanıklılık ve kararlılık sunar.

Teknoloji: Fdm


PC ABS

Yüksek Dayanıklılık ve sert termoplastiktir. Yüksek dayanım ve yüksek sıcaklıklar için uygundur.

Teknoloji: Fdm


KARBON KATKILI ABS

Karbon fiber katkılı abs filamentler mukavemet ve sertliği arttırmaya yardımcı olmak için ABS bazlı malzeme ile birleştirilirler.

Teknoloji: Fdm


PEI ULTEM

Mühendislik plastikleri, yüksek performanslı uygulamalar, yanmaya karşı dayanıklı. PEI, iyi mekanik özelliklere ve olağanüstü ısı, kimyasal ve yanma direncine sahip bir mühendislik termoplastiğidir.

Teknoloji: Fdm


NAYLON-POLYAMİD (PA)

Fonksiyonel enjeksiyon kalıplı parçaların yerine kullanılır, iyi kimyasal direnci vardır. Naylon veya Polyamid (PA) mükemmel mekanik özelliklere, yüksek kimyasal ve aşınma direncine sahip bir termoplastiktir. Fonksiyonel uygulamalar için mükemmeldir.

Teknoloji: MJF-SLS